Repasované stroje a zariadenia | kopírky | tlačiarne

Potrebujete poradiť: 034 285 8805 / 0904 875 770 alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Proces Repasovania

Ďakujeme, ze Vás zaujala naša prezentácia procesu repasovania - renovovania zariadenia.

Na začiatku musíme podotknúť, že k renovácii vyberáme zariadenie po dôkladnej osobnej obhliadke a teste zariadenia, aby sme sa vyhli zariadeniam s vážnou technickou závadou.

Zariadenie je samozrejme pred rozobraním otestované. Ak dochádza len k bežným zásekom papiera "opotrebované podávacie kladky", obraz je s čiarami "poškodený fotovalec", maže sa obraz "vadná fixácia - piecka" a zariadenie nevykazuje elektrickú ci elektronickú závadu, zariadenie je vhodné na ďalšiu renováciu. Vzhľadom na to, že všetky opísané závady sú bežne riešené a riešiteľné či už u nových a či u starších zariadení.

Celý proces nepasovania - renovovania sa skladá z rozobratia zariadenia prakticky až na "šasi" to znamená, že ostane len kovová kostra zariadenia. Všetky časti sú dôkladne vyčistené, špeciálne "vyprane" v ultrazvukovej čističke a následne ešte dočistené parovým čističom.

 Ako vidieť na fotografiách nižšie, zariadenie nie je len očistené práškovým čističom čo sa týka zovňajšku (na trhu bežne stretnete firmy aj s touto praxou), ale sú tam aj detaily rozobranej laserovej jednotky (foto proces_repasu_09.jpg), vývojnice  (foto proces_repasu_20.jpg).

Na týchto fotografiách je  krásne vidieť čo sme kontrolovali, opotrebovanie magnetického valca, ktorý je prakticky ako nový a nebolo nutné ho v tomto prípade meniť. To o danom stroji hovorí, že počet kópii zodpovedá počtu počítadla... Ak by som s dlhoročných skúsenosti postrehol nezrovnalosť s počtom kópii a opotrebovaním napr. magnetického valca zariadenie ďalej nepoužijem.

Na fotografii proces_repasu_07.jpg je detail OPC jednotky, ktorá tvorí „srdce“ kopírovacieho zariadenia, kde samozrejme za každých okolností meníme OPC za nový a poskytujeme záruku na celý počet vytlačených kópii OPC valca, tak ako uvádza výrobca.

Absolútnou samozrejmosťou je aj výmena podávacích kladiek za nove (foto proces_repasu_17.jpg až foto proces_repasu_24.jpg).

Samozrejme, že sa zameriavame aj na také detaily ako je užívateľské rozhranie zariadenia teda display, ktorý musí byť, dokonale vyčistený a na sto percent funkčný (foto proces_repasu_13.jpg).

Zariadenie sa následne poskladá a testujú sa všetky dostupne funkcie. Číže podávanie papiera, obraz, duplex, podávač originálov, skener, odosielanie do adresára, email, tlač z PC atď.

Vďaka tejto „skúške ohňom“ vieme na dané zariadenie poskytnúť našu záruku (foto proces_repasu_33.jpg).

Následne je stroj zabalený a pripravený na expedíciu s príručkou k používaniu a zárukou ako za novy (foto proces_repasu_36.jpg). V prípade záujmu Vám zariadenie nainštalujeme, vysvetlíme obsluhu a dopravíme priamo k Vám.

 

Nachádzaš sa tu: ÚVOD Služby Proces repasovania

Proces repasovania

Chcete vidieť, ako vyzerá proces repasovania profesionálneho kopírovacieho stroja? Pripravili sme pre Vás podrobný fotografický postup rozobrania, vyčistenia, zloženia a otestovania 1 z našich strojov.

Prejsť na článok...

Naše kontakty

Roman Šauša - KTECH
Malé Leváre 149
908 74 Malé Leváre

pevná linka: 034 285 8805
mobil: 0917 177 353
servis: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
info: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
eshop: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
obchod: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Oblasť pôsobenia servisu kancelárskej techniky: celé západné Slovensko - Bratislava, Malacky, Stupava, Dunajská Streda, Trnava, Pezinok atď...